• Doradztwo zawodowe

• Zgodnie z rozporządzeniem MEN doradztwo zawodowe  ma umożliwić preorientację zawodową wychowankom przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego oraz orientację zawodową dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Działania w zakresie doradztwa zawodowego zostały przewidziane dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Od 1 września 2018 r. doradztwo zawodowe realizowane jest w oparciu o program wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego na dany rok szkolny, zawierający takie elementy jak m.in.: tematykę działań, w ramach których zostaną zrealizowane poszczególne treści; metody, formy i terminy realizacji poszczególnych działań; wskazanie osób odpowiedzialnych za realizację działań.

Poniżej zamieszczone zostały plany działań z zakresu doradztwa zawodowego przewidziane w naszej szkole.

• * * * * *

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Jana Kantego w Wysokiej Strzyżowskiej