20 maja nasza ulubiona Filharmonia Podkarpacka, ponownie zawitała w naszych progach by po raz ostatni przed wakacjami wciągnąć nas w magicznyczas muzyki. Jak zawsze było wybornie!
Do zobaczenia i usłyszenia w nowym roku szkolnym.
20 maja nasza ulubiona Filharmonia Podkarpacka, ponownie zawitała w naszych progach by po raz ostatni przed wakacjami wciągnąć nas w magicznyczas muzyki. Jak zawsze było wybornie!
Do zobaczenia i usłyszenia w nowym roku szkolnym.
Dziś, 14 maja, nasi Ósmoklasiści rozpoczynają trzydniowy maraton egzaminacyjny.
Począwszy od wtorku napiszą kolejno egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego na który wszyscy wybrali język angielski.
Naszej ósmej klasie życzymy łatwych tematów, prostych zadań i jak najwyższej liczby uzyskanych punktów.
POWODZENIA!
30 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w wioskę Smerfów. A to za sprawą obchodzonego Dnia Autyzmu. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla naszej społeczności szkolnej, ale także dla naszych gości: wychowawców i wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzyżowie, którzy po raz pierwszy nas odwiedzili.
W organizację imprezy zaangażowanych było wiele osób i grup m.in. najmłodsze przedszkolaki, które z pełną gracją zaprezentowały taniec niebieskich motylków (które są symbolem kojarzonym z autyzmem).
Uczniowie klas V, VI i VIII przygotowali ciekawe przedstawienie, przybliżające problemy osób z autyzmem i wskazujące drogi dotarcia do nich.
Niespodzianką był rozśpiewany i roztańczony występ naszych gości, którzy wcieli się w rolę smerfów, ciągle nękanych przez Gargamela i jego kota Klakiera.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wesołą wspólną zabawą.
Celem przedsięwzięcia była integracja, a także uwrażliwienie naszych uczniów na problemy osób z autyzmem i powiedzenie głośno że AUTYZM TO NIE CHOROBA !
Wspólna zabawa, robienie słodkich babeczek, ozdabianie wielkiego niebieskiego motylka, uśmiechnięte buzie i radość w oczach - udowadniają że tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami …
Wystarczy tylko chcieć zrozumieć, poznać się oraz otworzyć na innych !
30 kwietnia klasy IV oraz VI wyruszyły na pieszą wycieczkę w okolice przysiółka Draby. Nasz przewodnik, pan Grzegorz Włodyka, zabrał nas w miejsce nieoczywiste, niewielu osobom znane - miejsce pamięci.
Zobaczyliśmy pamiątkową macewę - miejsce spoczynku zamordowanych w czasie II wojny światowej Żydów. Według przekazów, w tym miejscu w czasieII wojny światowej mieszkaniec naszej wsi, ukrywał żydowską rodzinę. Niestety, w skutek donosu niesprzyjających mu osób, Niemcy napadli na niego. Podczas tortur wymusi na nim wyjawienie miejsca pobytu rodziny. Okupanci odnaleźli ją i brutalnie zamordowali.
Ta wycieczka była niesamowitą lekcją historii w plenerze, którą uczniowie na pewno zapamiętają na długo.
Z okazji Święta Ziemi co roku w Polsce są organizowane wykłady, konferencje dotyczące ochrony środowiska. W szkołach z okazji święta naszej planety organizowane są akcje sprzątania lasów i otoczenia szkoły.
Nasza szkoła również bierze udział w takiej akcji. Dzieci wzięły udział w akademii: recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
Zorganizowany został konkurs na biżuterię z materiału ekologicznego - wykonaną przez dzieci biżuterię można obejrzeć w szkole pod tablicą z ogłoszeniami.
Co warto wiedzieć o Ziemi?
- ponad 70% całej powierzchni Ziemi zajmuje woda, pozostałe obszary to wyspy i kontynenty,
- doba na Ziemi trwa krócej niż 24 godziny, dokładny czas wynosi 23 godziny, 56 minut i 4 sekundy ale dla ułatwienia ten czas jest zaokrąglany,
- według naukowców Ziemia istnieje od 4,6 miliarda lat,
- obecnie na Ziemi mieszka około 7,6 miliarda osób,
- najwyższym punktem znajdującym się na Ziemi jest Mount Everest,
- najniższym punktem na Ziemi jest Rów Mariański.
Co można zrobić na Dzień Ziemi?
- zmienić transport z samochodu na rower,
- ograniczyć zużycie wody,
- zrezygnować z kupowania produktów w plastikowych opakowaniach lub ograniczyć- oszczędzać prąd,
- nie kupować rzeczy z których nie korzystamy.Przypominam, że w szkole nadal zbieramy zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki.
Z całego serca dziękujemy wszystkim za ten dobry uczynek.
Rodzicom, dzieciom każdej osobie, która pomogła w organizacji, w zbiórce,
w transporcie...
Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do choć minimalnego uśmiechu...
Dużo zdrowia zarówno dla obdarowanych jak i nas wszystkich!
Zebraliśmy łącznie mnóstwo rzeczy z listy, na łączną kwotę 3500 zł!
Brawo Wy!
Lekcja matematyki nie musi być nudna.
Uczniowie klasy 5 w ciekawy sposób uczyli się dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych robiąc zakupy.
Przenieśliśmy się w czasy kiedy nie było automatycznych kas fiskalnych.
Pamiętajmy, że matematyka to nie tylko liczby i wzory – to fascynujący świat odkrywania i logicznego myślenia!
Podsumowanie działu o stawonogach i mięczakach w klasie 6 skończyło się nie tylko sprawdzianem wiedzy ale także kreatywnym sprawdzianem własnych umiejętności plastycznych!
Tak kolorowo jeszcze nie było !
Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy w niezwykle wesołych nastrojach.
Przez naszą szkołę przeszedł korowód barwnych oraz uśmiechniętych postaci z bajek!
Każdy uczeń mógł zaprezentować swój strój, krótko opisując z jakiej bajki pochodzi.
Równocześnie zorganizowaliśmy ,,dzień bez plecaka”, więc dodatkowo nasi bajkowi goście poruszali się po szkole, z niecodziennymi przedmiotami do których spakowali cały swój szkolny dobytek.
Śmiechu było co niemiara, a najbardziej pomysłowi uczniowie zostali odpowiednio nagrodzeni.
Witajcie w naszej bajce,
dziś szkolne mamy harce.
Bo wiosnę dziś witamy,
i wszystkich zapraszamy
Tu wszystko jest możliwe,
postacie z bajek żywe.
W korowód nas wciągają,
skarpetki podmieniają!
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary), okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji dla wszystkich osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielami, uczcili ten dzień kolorowymi skarpetkami oraz autorską piosenką, przygotowaną specjalnie na tą okazję.
Wyjście na rekolekcje szkolne w piątek, poniedziałek i wtorek odbędzie się w ramach lekcji.
W piątek i poniedziałek idziemy do kościoła na godz. 10:00 (wychodzimy po 2 lekcji) i wracamy do szkoły po zakończonym nabożeństwie ok. 5 godziny lekcyjnej.
Natomiast we wtorek wychodzimy na Mszę Św. na godz.11:30. Po mszy świętej można odebrać dzieci z kościoła lub ze szkoły. Dla dzieci które wrócą i zostaną w szkole będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy.
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Jana Kantego
w Wysokiej Strzyżowskiej
ogłasza
zapisy do Ooddziału Przedszkolnego
dzieci urodzonych w latach 2018-2021.
Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 odbywać się będą od 1 do 29 marca w godzinach pracy Oddziału Przedszkolnego (od godz. 8.00 do 13.00)
Serdecznie zapraszamy!
Teatrzyki, przedstawienia, inscenizacje – to wspaniały świat bajek przedstawiony „ na żywo” w sposób przystępny dla najmłodszych. Jednak magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są same dzieci.
Realizując w marcu tematykę kompleksową „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się gdy patrzę” uczniowie kl. I pokochali zabawę w teatr. Sami wykonali kukiełki i zorganizowali wspaniałe przedstawienie. Wykorzystali do tego drewniane łyżki i resztki materiałów. Zabawa była wyśmienita !
Zabawy teatralne mają kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Pozwalają wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki. Pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka gdyż dzieci mają możliwość osobistego przeżywania inscenizacji.
Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby był on wyjątkowy.
Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki.
Następnie – walentynkowi listonosze rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych.
Cykl spotkań z mobilną filharmonią wciąż trwa...
Co daje filharmonia dzieciom? Daje możliwość głębszego zanurzenia się w świat dzięków i poznania bardziej i mniej popularnych instrumentów oraz utworów. Nie inaczej było 21 stycznia. Tym razem uczniowie wysłuchali tradycyjnych kolęd.
Dziękujemy zespołowi za cudowny występ!
Do zobaczenia na kolejnym koncercie :)
"Cicha noc, święta noc,
Narodzony Boży Syn..."
Przedświąteczny czas to często zabieganie i obowiązki. Ale jest to też okazja do zadumy i przemyśleń. Taką piękną okazję stworzyli nam nasi uczniowie którzy przygotowali piękne Jasełka szkolne.
Świąteczne przedstawienie rozpoczęły przedszkolaki pięknym tańcem "Noe", a następnie obejrzeliśmy niosące mądry przekaz jasełka w wykonaniu starszych uczniów. Na koniec odbyło się wspólne kolędowanie.
Po części artystycznej klasy wraz z wychowawcami udały się na wspólne wigilie klasowe ze skromnym poczęstunkiem i mnóstwem dobrych życzeń.
A z okazji Świąt Dyrekcja oraz Pracownicy składają najpiękniejsze i najserdeczniejsze życzenia.
Niech Maleńki Jezus błogosławi i prowadzi, a gwiazda betlejemska oświeca każdą życiową drogę!!!
Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!
12 grudnia do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście – cyrk "Szok".
Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami obejrzeli ciekawy program artystyczny.
W cyrku jak to w cyrku, nie mogło zabraknąć pokazów iluzji. Chętne i odważne dzieci nie tylko miały okazję podziwiać sztuczki cyrkowe, ale także brać w nich czynny udział. Dzieci z entuzjazmem próbowały wykonać cyrkowe akrobacje, co wzbudzało radość wszystkich widzów.
Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.
Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.
Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły do każdej z klas Św. Mikołaj.
Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach z przedszkola oraz klas I – III. W podziękowaniu za otrzymane prezenty nasi uczniowie śpiewali piosenki pod kierunkiem swoich wychowawców. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze Św. Mikołajem.
Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.
Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.
Dnia 28 listopada 2023r. w szkole odbył się koncert pieśni patriotycznej.
Podczas koncertu swoje talenty muzyczne zaprezentowały dzieci z przedszkola oraz
klas I-VII. Ideą przewodnią spotkania było uświadomienie młodemu pokoleniu wagi i znaczenia Święta Niepodległości. W programie usłyszeliśmy pieśni patriotyczne ukazujące długą i trudną drogę Polski do wolności.
Powered by aSc EduPage